Aranha Association

Aranha Association

2008 yılında Rio de Janeiro’da siyah kuşağını alan Yan Cabral, kendini Jiu Jitsu felsefesini ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarmaya adamıştır. 2007 ve 2014 tarihlerindeki şampiyonluklarının yanı sıra Cabral, Fransa’da kendisi gibi Jiu Jitsu tutkunu arkadaşlarıyla birlikte Aranha Association oluşumunun kurulmasında baş rolü oynamıştır.

Alanında uzman Judo profesörleriyle çalışılarak farklı spor dallarının öğretildiği benzersiz bir dövüş sanatları akademisine dönüşen Aranha Association, yerde ve ayakta uzmanlaşmış sporların eğitimini vererek çok geniş bir öğrenci kitlesine hitap etmektedir. Aranha Association, Fransa’nın en büyük Brazilian Jiu Jitsu oluşumudur.

Aranha, faaliyetlerini her ne kadar BJJ etrafındaki yarışmalara, teknik kurslara odaklamış olsa da hakemler ve eğitmenlere yönelik proje ve eğitimleriyle de ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra oluşum, Fransız Konfederasyonu ile iş birliği halindedir.

Bu büyük oluşuma katkıda bulunan Yan Cabral, şu anda İspanya’da ailenin diğer bir parçası olan Aranha Barcelona’da, karma dövüş sanatları konusunda verdiği eğitimlerine odaklanmıştır.